TPN: Dwa tysiące tatrzańskich drzew trafi do zakopiańskich ogrodów

Burmistrz Miasta Zakopane i Tatrzański Park Narodowy serdecznie zapraszają do udziału w akcji sadzenia rodzimych gatunków drzew i krzewów w Zakopanem, która odbędzie się 12 i 13 maja.

 

W piątek 12 maja dzieci ze szkół i przedszkoli wraz z opiekunami otrzymają sadzonki drzew i krzewów, które posadzą z pomocą pracowników Tatrzańskiego Parku Narodowego na terenach zieleni miejskiej. Będzie to ciekawa lekcja na temat górskiej przyrody.

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe odbiorą sadzonki w sobotę 13 maja. Tego samego dnia w godzinach 9.00–12.00 zapraszamy na  Dolną Rówień Krupową (za budynek urzędu miasta) wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby dostać drzewka i posadzić je w swoich ogrodach czy na działkach w Zakopanem. Będą to przede wszystkim jawory i limby. Zapewnimy również fachowe doradztwo z  podstaw sadzenia i dalszej pielęgnacji drzew i krzewów. Liczba sadzonek jest ograniczona, ale jeśli zainteresowanie będzie duże, na podobną akcję można liczyć jesienią. Osoby zainteresowane sadzonkami innych rodzimych gatunków będą mogły zgłaszać taką chęć – w kolejnych akcjach w miarę możliwości prośby takie będą uwzględniane.

Sadzonki zostaną dostarczone przez szkółki Tatrzańskiego Parku Narodowego i Gminę Miasto Zakopane.


Więcej informacji na stronie: www.zakopane.eu i pod numerem: 18 20 20 474 (Wydział Ochrony Środowiska UMZ).

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com