„Gotowi w góry” – współpraca kwaterodawców z Tatrzańskim Parkiem Narodowym

 

Gotowi w góry?

W maju rusza pilotażowy program współpracy Tatrzańskiego Parku Narodowego z lokalnymi kwaterodawcami. W nazwie „Gotowi w góry” zawiera się główny cel projektu: informowanie turystów, jak przygotować się do wędrówek po Tatrach, jeszcze przed wyruszeniem na szlak.
Specjalnie zaprojektowane tablice z pakietami materiałów edukacyjnych na początek trafią do 100 wybranych obiektów z Zakopanego i okolic. Turyści nocujący w pensjonatach objętych programem będą mogli dowiedzieć się, jakie zasady obowiązują w Parku, co spakować na wycieczkę górską, o czym pomyśleć przed ruszeniem na szlak. Codziennie znajdą świeży komunikat turystyczny o warunkach panujących w Tatrach i zagrożeniach, a także prognozę pogody.  Na tablicach „Gotowi w góry”  nie zabraknie innych materiałów związanych z bezpieczeństwem w górach, jak ulotki czy mapy.


Już rok temu rozpoczęliśmy testy tego rozwiązania w kilku kwaterach. Wszystko po to, by dotrzeć z informacją do większej liczby osób, już w miejscu noclegu, a nie dopiero po przekroczeniu granicy Parku. Jeśli program się sprawdzi, zostanie nim objętych więcej kwater. Wsparcie programu zadeklarował już Urząd Miasta Zakopane.
Właścicieli kwater zainteresowanych przystąpieniem do programu zapraszamy do kontaktu pod adresem mejlowym Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com