Klub Filmowy Głodówka

KLUB FILMOWY GŁODÓWKA
Projekcje w najwyżej położonym kinie w Polsce (1138 m n.p.m.).
Filmy fabularne i dokumentalne, spotkania z reżyserami.

5 marzec 2012
ŻYĆ POZA SYSTEMEM – reż. Kasia Cegłowska (dokument, Polska, 20 min)
“Bardzo długo podróżowaliśmy szukając swego szczęścia. Aż nagle zrozumieliśmy, że to szczęście nie ma żadnego miejsca. Okazało się, że ono jest w nas” Film opowiada o polskiej rodzinie, która 12 lat temu wyjechała z Polski do Argentyny. W miedzy czasie wraz z trojka dzieci przemierzyli dużą cześć Ameryki Południowej, żyjąc m.in. na pustyni Atakama w Chile, wśród boliwijskich Indian, czy tez z napotkanym szamanem w Boliwii. Ich aktualny adres? – Południowe wybrzeże dżungli, przy dzikiej plaży Funda, nieopodal Rio de Janeiro. Bez światła i prądu, z dala od cywilizacji. “Bardzo długo podróżowaliśmy szukając swego szczęścia. Aż nagle zrozumieliśmy, że to szczęście nie ma żadnego miejsca. Okazało się, że ono jest w nas”. – Magda i Adrian Delegaci + film niespodzianka.

8 marzec Dzień Kobiet
AFRYKAŃSKI SEN - reż. Władysław Jurkow (dokument, Polska, 2008, 52 min)
Przejmująca historia bez szczęśliwego zakończenia. Na wielowątkową opowieść składają się losy dwóch pokoleń gdańskiej rodziny Choszczów i afrykańskiej dziewczynki, Ekua Abew, sieroty z Ghany. Gdańska podróżniczka Kinga Choszcz podczas swej podróży do Afryki obserwowała tragiczny los wykorzystywanych dzieci. Postanowiła wykupić jedną z dziewczynek z niewoli i posłać ją do szkoły. Udało jej się to wykonać; kiedy Ekua Abew była już bezpieczna, Kinga zmarła na malarię. Matka Kingi, Krystyna, wyruszyła do Afryki w poszukiwaniu swej adoptowanej wnuczki, by zabrać ją do Gdańska. Udaje jej się przywieźć dziewczynę do Polski. Szybko okazuje się, że Afrykanka nie radzi sobie w szkole, języka polskiego uczy się powoli i zaczyna sprawiać coraz więcej kłopotów swoim opiekunom.

12 marzec 2012
KOŁYSANKA Z PHNOM PENH – reż. Paweł Kloc (dokument, Polska, 2011, 103’)
Intymna historia mężczyzny szukającego w świecie miłości i akceptacji dla siebie i swojej rodziny. Ilan Shickman opuścił Izrael marząc o nowym życiu. Los przygnał go do Phnom Penh w Kambodży, gdzie żyje razem ze swoją dziewczyną Saran i dwiema córeczkami, dwuletnią Marie i sześciomiesięczną Jasmine. Mężczyzna pracuje nocą w najbardziej podejrzanych zaułkach miasta jako uliczny wróżbita. Kiedy Saran i Ilan zdecydują, że Marie powinna być oddana do rodziny żyjącej na wsi, zaczyna się podróż z piekielnego miasta w kierunku idyllicznej prowincji. To portret ludzi marzących o szczęściu i bezpieczeństwie, ludzi uwięzionych w pułapce własnego losu, miotanych przeznaczeniem. Nagroda Główna dla najlepszego filmu dok. w 2011 r. na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

19 marzec 2012
TRANS – reż. Alfred Sosgórnik, Anna Wojczyńska (dokument, Polska, 2011, 12’)
Trans to zapis niezwykłej podróży w poszukiwaniu duchowości wschodu. Od Gangesu do himalajskich szczytów. To podróż osobista odbyta z tęsknoty za nieśmiertelnością. ”nie po to by wiedzieć lecz po to by nie wiedzieć”. W tej Wyruszamy do świętych miast hinduizmu, sanktuarium Sikhów i codzienności tybetańskiego buddyzmu. Ten film ogląda się jednym haustem nie mając pewności czy to co właśnie zobaczyliśmy było realne. Po projekcji – spotkanie z podróżnikami i ciąg dalszy opowieści w formie prezentacji z wykorzystaniem zdjęć z podróży.

26 marzec 2012
„HOLLYWOOD DREAMLAND” – reż. Jack Serafino-Zawrzykraj (dok.,1997, 50')
Poznaj historię fabryki snów, tragiczną tajemnicę widniejącego nad miastem napisu „HOLLYWOOD”. Zobacz jak kręcono tam pierwszy film, i kto założył słynny chiński teatr otoczony odciskami dłoni i stóp największych gwiazd. Odwiedź Bulwary Zachodzącego Słońca Beverly Hills i Venice, gdzie karierę zaczynali The Doors. Poznaj tajemnice grobów Marylin Monroe, Rudolfa Valentino, Humphreya Bogarta, Sharon Tate Polanski.

Kameralne spotkania odbywają się na oszklonym tarasie schroniska, przy stolikach z ciepłą herbatą i kawą.
Początek seansów godz. 20:00, dojazd samochodem pod drzwi
Bilet – 10 zł, karnet miesięczny – 20 zł

SCHRONISKO GŁODÓWKA
Rezerwacje stolików: tel. 18 20 77 188 www.glodowka.com.pl

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Poprawiony (wtorek, 28 lutego 2012 19:56)