Schronisko na Polanie Chochołowskiej

Schronisko na Polanie Chochołowskiej (1150 m n.p.m.)

Szlaki wychodzące:

Szlak Wybierz kolejne miejsce Czas*
Trzydniowiański Wierch

140'

Grześ

90'

Krowi Żleb

20'

Szeroka Ulica

140'

* Podane powyżej orientacyjne czasy przejścia danego odcinka szlaku określono na podstawie czasów zawartych w ogólnodostępnych mapach i przewodnikach. Planując wędrówkę należy skorygować podane czasy w oparciu o aktualną kondycję fizyczną oraz panujących warunków atmosferycznych.

Adres

Skrytka pocztowa 195
34 - 500 Zakopane
telefon: (0-18) 207-05-10
fax: (0-18) 207-09-76

Dzierżawcy:

Maria i Józef Krzeptowscy
Irena Gąsienica-Gładczan

Oferta:

133 miejsca noclegowe w pokojach 2-, 4-, 6- i wieloosobowych; bar - jadłodajnia, TV Sat, bilard, świetlica / czytelnia, kuchnia turystyczna, ogólnodostępne prysznice (ciepła woda całą dobę), sanitariaty, wyciąg orczykowy w pobliżu.

Zniżki noclegowe dla członków PTTK: 20% - 80%, członków Klubu Rzeczpospolita: 10%, młodzież ucząca się i studiująca: 5%, rabaty dla grup poza okresami ferii, wakacji, świąt i przedłużonych weekendów: do 10%.

Możliwość organizowania kursów narciarskich, obozów sportowych, zajęć "szkoły w przyrodzie", sympozjów naukowych, pomoc organizacyjna i zapewnienie wysokokwalifikowanych przewodników, instruktorów narciarskich oraz specjalistów, znawców Tatr.

Schronisko jest doskonałym punktem wypadowym w rejonie Tatr Zachodnich. Znakowanymi szlakami prowadzącymi ze schroniska można w niedługim czasie zawędrować m.in. na szczyty: Bobrowca, Grzesia, Rakonia, Wołowca czy Trzydniowiańskiego Wierchu. Do schroniska prowadzi również znakowany szlak rowerowy z Kir.

Historia:

Schronisko istnieje od 1953r, ale jego tradycje sięgają głębszej przeszłości. Pomijając szałasy pasterskie, które służyły głównie rozbójnikom, pierwszym obiektem turystycznym był tutaj schron Sekcji Narciarskiej Towarzystwa Tatrzańskiego. Schron powstał w opuszczonym budynku leśnym u wylotu Doliny Starobociańskiej. Niestety, wojna, a także brak dozoru doprowadziły do zdewastowania budynku. Obecne schronisko stoi na miejscu przedwojennego, które powstało z inicjatywy Warszawskiego Klubu Narciarskiego w 1932r. Podczas kolejnej wojny schronisko zostało zajęte przez Niemców, a następnie spalone w 1945r. Odbudowane osiem lat po wojnie, według projektu Anny Górskiej, służy do dnia dzisiejszego. 23 czerwca 1983r schronisko gościło w swych progach Papieża Jana Pawła II, który udał się na turystyczny spacer szlakiem do Doliny Jarząbczej, od tamtej pory nazywanym "szlakiem papieskim".

Strona internetowa:

www.chocholowska.zakopane.pl

Cennik:

 • Noclegi
   w pokoju 2-u os. z umywalką 35 zł
   w pokoju 2-u os. bez umywalki 34 zł
   w pokoju 3-y os. bez umywalki 33 zł
   w pokoju 4-o os. z umywalką 32 zł
   w pokoju 4-o os. bez umywalki 30 zł
   w pokoju 6-o os. z umywalką 26 zł
   w pokoju 6-o os. bez umywalki 25 zł
   w pokoju 8-o os. bez umywalki 24 zł
   w pokoju 14-o os. bez umywalki 22 zł
 • Orientacyjna cena wyżywienia
   śniadanie 8-10 zł
   obiad 20-25 zł
Aktualność cen sprawdzona w sierpniu 2004 roku

Opracowanie: Roman Grześkowiak

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com