• Tatry
  • Dolomity
  • Korona Gór Polskich
  • Grupa Górska
  • Główny Szlak Beskidzki

e-tatry.com

Ludzie Gór

Na pewno ich znacie, poznajecie, odkrywacie ich w sobie. Na pewno o nich słyszeliście lub spotkaliście ich gdzieś na szlaku. Są uparci i ciekawi świata. Traktują góry jak miejsca wyjątkowe, które same przyciągają do siebie tych ludzi, którzy naprawdę chcieliby tam być.

Kiedy znajdują się od nich fizycznie daleko, wtedy żyją nimi na nizinach. Potrafią godzinami wpatrywać się w przywiezione z gór i uchwycone na fotografiach chwile. Gdy zamykają oczy i wyobrażają sobie wolność, widzą górską przestrzeń. Dostrzegają łąki, drzewa, nagie skały, słyszą szum wodospadu, czują podmuch wiatru na twarzy...

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Więcej…

 

Pożegnanie wakacji w słowackich Wysokich Tatrach

W ostatni weekend wakacji postanowiłem znowu jechać w słowackie Tatry wysokie. W końcu to właśnie tam jest dla mnie najwięcej białych plam! Na mój post na forum pozytywnie odpowiedziała Biedronka, która postanowiła dołączyć do mnie i mojej gorlickiej GG. Jak się później okazało, jeszcze jedna osoba wybrała się w te same rejony Tatr, aby wspólnie z nami powędrować, ale o tym później...

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Więcej…

 

Weekendowy turysta

Wyjazd w Tatry kojarzy się na ogół z kilkudniowym przyjazdem w czasie urlopu, lub wakacji. Przyjezdni mają do wyboru - albo zakwaterowanie w Zakopanem, lub jego pobliżu, albo noclegi w schroniskach. Każdy wybiera to, co lubi. Bierze pod uwagę różnice warunków pobytowych i ceny. A jeśli chce się przyjechać tylko na dwa dni? Mnie niekiedy nachodzi taka potrzeba. O jeden nocleg nie jest łatwo. Poza tym, ktoś może zapytać, czy warto na tak krótki okres przyjeżdżać? W tym momencie nie chcę oceniać, co jest lepsze, czy warto? Chciałbym jednak, aby moja krótka relacja pobudziła do pewnych analiz.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Więcej…

 

Tęsknota

.. tak bardzo chcę jechać, tak mi tęskno za moim drugim domem ...
... znów nie wyszło, mieliśmy jechać a tu brak czasu, pogoń za czymś ...
... nie warto gonić ...
tak dawno Was nie widziałam ... nie słyszałam ... nie czułam ...
... zawsze jak przyjeżdżam, witacie mnie ...jak mówię do zobaczenia milczycie ... tak jakbyście wiedziały, że niedługo się znów zobaczymy ...

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Więcej…

 

"Krakowskie" spotkanie Grupy Górskiej na Głodówce

W styczniu odbyło się długo oczekiwane spotkanie krakowskiego oddziału Grupy Górskiej. Termin udało się ustalić dopiero zimowy - 17-18.01.2009.

Wybierałem się na ten zlot już któryś raz, ale dopiero za trzecim razem sie udało. Tym razem nic nie stanęło na przeszkodzie i w piątek 16.01 wyjechaliśmy na spotkanie przygody w Tatry razem z moimi długoletnimi towarzyszami górskich wędrówek - Amelką i Arashem.
Przed 22h zameldowaliśmy się w schronisku na Polanie Głodówka, po drodze zabierając z Białki starego znajomego Lukiego i Agę z Warszawy.
Okazało się, że część ludzi już czeka na nas w jadalni schroniska. Tam też się udaliśmy - nastąpiło gorące powitanie ze znajomymi i nieznajomymi: śmieszką, Mariuszem, Jeęrusiem, Matim, świstakiem i Darkiem. Tutaj to w luźnej atmosferze przy zimnym browarku ustaliliśmy, że w sobotę wyruszamy do "Piątki", bo reszta grupy miała przybyć dopiero wieczorem. Przyznaję, że niewiele chodziłem w zimie po Tatrach, więc plan wyprawy do Doliny Pięciu Stawów Polskich zrobił na mnie duże wrażenie. Do tej pory wędrowałem zimą po Tatrach Zachodnich i raczej dolinach.
Nastawiałem się na Morskie Oko, ale postanowiłem zdać się na doświadczonych kolegów na czele z Mariuszem. Po rozejściu do pokoi w "Drewniaku" okazało się, że o spaniu nie ma mowy, bo chęć pogadania z tak miłymi ludźmi trwała do późnych godzin nocnych.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Więcej…

 

Objęliśmy patronatem:

 Grupa Górska