• Tatry
  • Dolomity
  • Korona Gór Polskich
  • Grupa Górska
  • Główny Szlak Beskidzki

e-tatry.com

Galeria - Jaskinia Rysia

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z nowo odkrytej jaskini jurajskiej - Jaskini Rysia.

Jaskinia Rysia została odkryta w poprzednim roku wraz z jaskiniami Spełnionych Marzeń i Józefa. Są to jaskinie pionowe, do zwiedzania których niezbędne są umiejętności pokonywania takich jaskiń.

 

Zdjęcia z tej jaskini znajdują się w dziale galerie w kategorii: Ósmy kontynent

http://www.e-tatry.com/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=112:2012-jarko-jaskinia-rysia&Itemid=114

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Wysyp tatrzańskich krokusów!

Zanim zima powróciła pod Tatry i śnieg na nowo przysypał roztopione już miejscami, nasłonecznione polany, natura zaskoczyła wszystkich. Przed weekendem oczom turystów ukazały się pola… żółtych krokusów. Powodem takich anomalii według pracowników TPN może być utrzymujące się  przez kilka zimowych tygodni bardzo wysokie stężenie zanieczyszczeń powietrza, w szczególności dwutlenku siarki i pyłu zawieszonego. Wraz z powrotem lepszej pogody prowadzone będą intensywne badania nad tym niecodziennym zjawiskiem. Póki co, pierwsze wiosenne żółte krokusy schowały się pod nową warstwą śniegu, ponieważ od piątku do Zakopanego i w Tatry powróciła zima.

 

Edit: Oczywiście to był żarcik prima aprilisowy  :mrgreen:

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

"TOPR – wczoraj, dziś, jutro"

W ostatni dzień wystawy Zakopiańczycy tj 31 marca 2012 roku o godzinie 18.00 w Galerii Sztuki im. Kulczyckich na Kozińcu. odbędzie się spotkanie poświęcone Tatrzańskiemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu.

Na spotkaniu Wojciech Szatkowski opowie o pierwszych naszelnikach TOPR'u. starsi ratownicy opowiedzą o latach powojennych, a Jan Krzysztof - obecny naczelnik TOPR przybliży sytuację teraźniejszą oraz opowie o planach na przyszłość.

Wstęp na spotkanie wolny.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

„Jagnięcina – tak! To jest naski smak"

Rusza Tatrzańska Akademia Kulinarna

Wszystkich miłośników dobrej kuchni niewątpliwie ucieszy nowa inicjatywa Starostwa Powiatowego w Zakopanem, przy współpracy Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury oraz Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. hr. Wł. Zamoyskiego w Zakopanem. Pod koniec marca rozpoczyna działalność Tatrzańska Akademia Kulinarna. Pierwsze sympozjum odbędzie się w dniach 29-30 marca 2012r. w Jasnym Pałacu (siedziba TARPiK) – część teoretyczna i Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych – część praktyczna.

Tematem wiodącym kulinarnego spotkania będzie jagnięcina.W sympozjum zapowiedzieli swój udział, m.in.: pracownicy naukowi zajmujący się żywieniem, kucharze renomowanych zakopiańskich hoteli, nauczyciele technologii żywienia, producenci jagnięciny, smakosze tego gatunku mięsa.

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Więcej…

 

Wiosenne, ogólnopolskie spotkanie Grupy Górskiej

W najbliższą sobotę, 24 marca 2012 roku  Warszawie odbędzie się ogólnopolskie spotkanie Grupy Górskiej.

Spotkanie odbędzie się w restauracji Galeon na ulicy Huculskiej 1 od godziny 17.30. Chęć udziału można zgłaszać na Facebook'u

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Objęliśmy patronatem:

 Grupa Górska