• Tatry
  • Dolomity
  • Korona Gór Polskich
  • Grupa Górska
  • Główny Szlak Beskidzki

e-tatry.com

Przetarg na mobilne punkty obsługi

Tatrzański Park Narodowy ponownie ogłosił przetarg na najem miejsc do prowadzenia usług gastronomicznych i handlowych z dwóch mobilnych punktów na parkingach Palenica Białczańska i Łysa Polana. Oferty można składać do 6 kwietnia, do godz. 12.00.


Mobilne punkty obsługi będą rozwiązaniem tymczasowym – na czas remontu parkingu na Palenicy Białczańskiej, który ruszył na początku marca. Obejmie on m.in. wymianę nawierzchni oraz systemu odwadniania parkingu, by substancje ropopochodne nie dostawały się do wody. Powstanie też infrastruktura służąca konnym zaprzęgom: dostęp do wody i wiaty.

Zgodnie ze specyfikacją przetargu mobilne punkty obsługi (tzw. food trucki) powinny mieć estetyczny wygląd i wpisywać się w otoczenie, dlatego oferenci muszą załączyć dokumentację fotograficzną. Przed podpisaniem umowy Park zastrzega sobie prawo do obejrzenia pojazdów.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Więcej…

 

Wesołych Świąt!

Pisanki skradły słońcu kilka złotych promieni,
teraz ich jasny blask niech Wasz dom rozpromieni.
Niech nadchodzące święta wielkanocne
przyniosą pogodę ducha,
wiele szczęścia i radości.

W imieniu redakcji życzy Jarosław Putaj

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

„Gotowi w góry” – współpraca kwaterodawców z Tatrzańskim Parkiem Narodowym

 

Gotowi w góry?

W maju rusza pilotażowy program współpracy Tatrzańskiego Parku Narodowego z lokalnymi kwaterodawcami. W nazwie „Gotowi w góry” zawiera się główny cel projektu: informowanie turystów, jak przygotować się do wędrówek po Tatrach, jeszcze przed wyruszeniem na szlak.
Specjalnie zaprojektowane tablice z pakietami materiałów edukacyjnych na początek trafią do 100 wybranych obiektów z Zakopanego i okolic. Turyści nocujący w pensjonatach objętych programem będą mogli dowiedzieć się, jakie zasady obowiązują w Parku, co spakować na wycieczkę górską, o czym pomyśleć przed ruszeniem na szlak. Codziennie znajdą świeży komunikat turystyczny o warunkach panujących w Tatrach i zagrożeniach, a także prognozę pogody.  Na tablicach „Gotowi w góry”  nie zabraknie innych materiałów związanych z bezpieczeństwem w górach, jak ulotki czy mapy.


Już rok temu rozpoczęliśmy testy tego rozwiązania w kilku kwaterach. Wszystko po to, by dotrzeć z informacją do większej liczby osób, już w miejscu noclegu, a nie dopiero po przekroczeniu granicy Parku. Jeśli program się sprawdzi, zostanie nim objętych więcej kwater. Wsparcie programu zadeklarował już Urząd Miasta Zakopane.
Właścicieli kwater zainteresowanych przystąpieniem do programu zapraszamy do kontaktu pod adresem mejlowym Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

RUSZYŁY ZAPISY NA TATRA FEST BIEG!

Ruszyły zapisy na Tatra Fest Bieg, który odbędzie się 13 sierpnia. Trasa liczy ok. 56 kilometrów i będzie wiodła z centrum Zakopanego na główną grań Tatr.  Dzień później organizatorzy zapraszają na Bieg Świstaka. Dwa biegi składają się na Tatrzański Festiwal Biegowy.  

 


TATRA FEST BIEG
Termin: 13.08
Miejsce: Zakopane, Tatry
Trasa: start z centrum Zakopanego → Droga pod Reglami → Siwa Polana → Polana Chochołowska → Grześ → Rakoń → Wołowiec → Łopata → Jarząbczy Wierch → Kończysty Wierch → Starorobociański Wierch → Ornak → Iwaniacka Przełęcz → Schronisko Ornak → Kiry →Droga pod Reglami → centrum Zakopanego
Długość trasy: ok. 56 km
Deniwelacja: 3100 metrów.
Limit osób startujących: 350

Ukończenie biegu daje zawodnikowi 2 punkty kwalifikacyjne do przyszłorocznego Biegu Ultra Granią Tatr.
Biegowi towarzyszyć będzie wiele atrakcji. W centrum Zakopanego powstanie miasteczko festiwalowe, a w nim na wszystkich amatorów biegania i gór czekać będą: strefa fizjoterapii, warsztaty z odnowy biologicznej, warsztaty przyrodnicze, warsztaty z bezpieczeństwa w górach., slackline, joga dla biegaczy. Organizatorzy przewidzieli również zawody biegowe dla najmłodszych.
Organizatorami Tatrzańskiego Festiwalu Biegowego są: Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim oraz Klub Wysokogórski Zakopane.

Zapisy, mapa i informacje:  www.tatrafestbieg.pl


Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

The Sammy C Project – kolejna superprodukcja narciarska 22 marca w Multikinie!

Multikino wspólnie z 9th Plan i Woodpecker MP zapraszają na pokaz kolejnej superprodukcji narciarskiej. Premierowy pokaz filmu „The Sammy C Project” odbędzie się 22 marca o godzinie 19:00 tylko w 17 kinach sieci Multikino.
Po produkcjach “Into the Mind” oraz „Paradise Waits” kolejna wysokobudżetowa produkcja narciarska na wielkim ekranie w Multikinie. Już 22 marca „The Sammy C Project”.

Dzięki Teton Gravity Research i Sony ewolucje najlepszych zawodników na świecie (Sammy Carlson pięciokrotny medalista Winter X-Games) zobaczycie w kompletnie nowym wymiarze i nieznanej dotąd jakości. Kolejne niemożliwe do tej pory bariery zostaną przekroczone.

Sammy C Project

Sammy Carlson to pięciokrotny medalista X Games i żyjąca legenda narciarska. Jednak ten jeden z najbardziej utytułowanych młodych zawodników w historii zrezygnował z oficjalnej rywalizacji, odpuszczając tym samym udział w Igrzyskach Olimpijskich.

Dlaczego?!
Sammy postanowił szukać nowych wyzwań, bo wie, że tylko toczące się kamienie nie obrastają mchem. Teraz w dzikich górskich ostępach, dzięki swojej odwadze i szalonej wyobraźni przekracza granice ludzkich możliwości i wytycza nowe szlaki narciarstwa ekstremalnego.

Zobacz oficjalny zwiastun:

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Objęliśmy patronatem:

 Grupa Górska