• Tatry
  • Dolomity
  • Korona Gór Polskich
  • Grupa Górska
  • Główny Szlak Beskidzki

e-tatry.com

Na tatrzańskim szlaku w maseczce?

Od soboty 3 października 2020 w powiecie tatrzańskim będzie obowiązywała tzw. czerwona strefa. Oznacza to na dzień dzisiejszy, że w miejscach publicznych, a takimi są tatrzańskie szlaki, należy zasłaniać usta i nos.

Dokładne zalecenia powinny być podane w piątek.

 


Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Rezerwacja parkingów w rejonie Morskiego Oka nadal działa


Mimo zakończenia sezonu letniego, turyści chcący dojechać własnym samochodem w rejon Palenicy Białczańskiej, gdzie rozpoczyna się szlak m.in. do Morskiego Oka, nadal mogą dokonać wcześniejszej rezerwacji miejsca za pośrednictwem strony tpn.pl. Tylko w ten sposób turysta ma gwarancję, że będzie miał gdzie zostawić samochód niezależnie od pogody i godziny dojazdu.


Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Za nami 16. Moc Gór FestiwalPierwsza edycja festiwalu Moc Gór – czyli nowej, szesnastej już odsłony Spotkań z Filmem Górskim - przeszła do historii. Tegoroczne wydarzenie różniło się od poprzednich edycji, nie tylko za sprawą rozwoju festiwalu, ale także z powodu pandemii Covid-19. Zorganizowanie imprezy w obecnej sytuacji epidemiologicznej było dużym wyzwaniem, zwłaszcza, że było to pierwsza tak duże górska impreza od czasu zmniejszenia obostrzeń wprowadzonych wcześniej. Dziś organizatorzy mogą już odetchnąć z ulgą – wszystko poszło zgodnie z planem!


Miejscem festiwalu był Nosalowy Dwór Resort & Spa Zakopane – obiekt dysponujący największą na Podhalu salą konferencyjną, co w obliczu reżimu sanitarnego pozwoliło na swobodne i bezpieczne przeprowadzenie wydarzenia. Nowością tegorocznego festiwalu była edycja online, w ramach której zaprezentowano wszystkie filmy konkursowe.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Więcej…

 

Dziewiąte Czyste Tatry – mniej śmieci, ale wciąż sporo pracy

Już po raz dziewiąty, wolontariusze posprzątali szlaki naszych najwyższych gór w ramach akcji „Czyste Tatry”. Choć ze szlaków znieśli mniej odpadów niż przed rokiem, pokazali, że polskie społeczeństwo wciąż ma do odrobienia ważną lekcję z elementarnych zasad ochrony środowiska. – Śmiecenie w przyrodzie to po prostu obciach. Każdy kto zostawia odpady po swojej wycieczce w góry, czy do lasu, powinien się po prostu wstydzić – podkreślił Rafał Sonik, prezes Stowarzyszenia Czysta Polska i organizator wydarzenia.

W upalną, sierpniową sobotę, wraz z licznymi turystami na tatrzańskie szlaki wyruszyli również uczestnicy 9. edycji akcji „Czyste Tatry”. Zarejestrowało się 2500 wolontariuszy, szczelnie wypełniając limit wyznaczony ze względu na pandemię. Organizatorzy wraz z partnerami zadbali, by każdy z nich wyruszył na szlak odpowiednio przygotowany. Jan Niezbędny zapewnił tradycyjnie worki na śmieci oraz rękawiczki, o prowiant na drogę zadbała sieć sklepów Biedronka, a ochronę przed słońcem oraz żele do dezynfekcji rąk zapewniła firma Garnier.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Więcej…

 

Spotkania z Filmem Górskim czyli Moc Gór 2020 w Zakopanem!

Choć ten rok jest wyjątkowo trudny ,to za kilka chwil spotkamy się w Zakopanem. Przeciwności było wiele, niepewności jeszcze więcej, ale tak! Festiwalu Moc Gór nadchodzi!


Ograniczenia dotyczące liczby uczestników sprawiły, że organizatorzy przygotowali również formułę on-line wydarzenia. Platforma on-line dostępna jest na naszej stronie www.mocgor.pl, na której będzie można zobaczyć konkursowe filmy. Bilety można będzie kupić w trzech wariantach: bloki filmowe A, B, C, filmy nagrodzone oraz pełny pakiet z dostępem do wszystkich filmów.

Szczegóły dotyczące platformy on-line: https://www.mocgor.pl/online/

Moc Gór 2020: bezpieczeństwo podczas festiwalu

Tegoroczna 16-taedycja festiwalu Moc Gór to nowe otwarcie, po piętnastu edycjach Spotkań z Filmem Górskim. W związku z obecną sytuacją COVID-19, festiwal będzie się odbywał zgodnie z wytycznymi dla organizatorów imprez kulturalnych. Festiwal filmów górskich Moc Gór 2020 odbędzie się w dniach 27-30 sierpnia w Zakopanem.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Więcej…

 

Objęliśmy patronatem:

 Grupa Górska